6lı Kahve Fincanı Koleksiyon

6lı Kahve Fincanı Amazon Brasil

Yeni Ürün

Sufi Amazon Türk Kahvesi 6'lı Fincan Takımı Brasil Ölçü Bilgileri

- Kahve fincanının iç hacmi 90 cc ‘ dir.

Malzeme Bilgisi

- Bone China porselenden üretilmiş.

Paket İçeriği

- 6 Adet Sufi Amazon Türk Kahvesi Fincanı Brasil

- 6 Adet Sufi Amazon Türk Kahvesi Fincan Tabağı Brasil

Bu ürün artık stokta bulunmamaktadır

459,00 TL Vergi Dahil

Sufi Amazon Türk Kahvesi 6’lı Fincan Takımı Brasil

 Anadolu yüzyıllar boyunca birçok medeniyetin, devletin, felsefi akımların, kültürün doğduğu ve dünyaya yayıldığı yerdir. Sufizm, Türk kahvesi bunlardan bir kaçıdır.

Bone China porselen meşakkatli, incelikle ve sabırla yapılır. Yapım aşamasına Sufi anlayışı eşlik etmektedir. Sabırla yapılan bu porselen ile Amazon bölgesinde yetişen çiçek desenleri işlenmiştir. Türk kahvesi ise nazlı nazlı ağır ateşte pişirilip servisiyle, fincana son dokunuşunu yapar.

Sufizm

Sufizm, yaratıcıya yakınlaşmayı sağlayan düşünüş biçimlerinden biridir. Yapılan tanımlamalar dâhilinde Sufizm’in akıl dışı, sezgi temelli bir düşünce biçimi olduğunu söylemek mümkündür. Temel amaç yaratıcıya ulaşmaktır ve bu yolda başa gelen her cefa çekilmelidir. Temel hedef ise yaratıcı yolunda insan-ı kâmil olabilmektir. Olgun insan anlamına gelen kelime, tüm sufilerin hayalidir. Tüm kötü alışkanlıklarından, art niyet ve kırıcılıklarından uzaklaşan Sufi, sonunda insan-ı kâmil olabilir fakat bu belki bir ömür sürdüğü halde başarılamayan bir amaçtır. Dikkat, azim ve fedakârlık gerekmektedir.

 Bone China

Bone China porselen ürünlerimiz, dana kemiğinin kemik tozundan üretilir. Doğal bir üründür. Meşakkatli işlemlerden geçen Bone China Porselen ince işçilikle ve özenle yapılır. Pürüzsüz bir görünüme sahiptir. Yapımından dolayı ışığı geçirebilme özelliğine sahiptir.

Türk Kahvesinin Tarihi

Yaklaşık 500 yıl öncesinde Osmanlı topraklarına giren ve hızla yaygınlaşan kahve; tarihi, ismini verdiği yapılar, içme ve sunulma biçimi, yapımında kullanılan araçlar ile Türk kültüründe özgün bir yere sahip. Zengin bir kültürel temele dayanıyor olması dolayısıyla da 2013 yılında UNESCO tarafından "İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Temsili Listesi” ne dâhil edilen bir değer.

Related Products

6'Lı Mat Altın Bordürlü Bone China Türk Kahvesi Fincanı Ve Özel Dekorlu Tabak Seti

219,00 TL 279,00 TL
Önizleme

CHARLOTTE BONE SERISI 6LI CAY FINCAN SETI

287,00 TL
Önizleme

En Üste